MPTR30V700
Meritek
Prodotto No:
MPTR30V700
Produttore:
Meritek
Descrizione:
PTC RESET FUSE 30V 7A RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 30V
Current - Hold (Ih) (Max) 7 A
Height - Seated (Max) 1.051" (26.70mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.752" L x 0.118" W (19.10mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 30 mOhms
Series MPTR
Type Polymeric
Package / Case Radial, Disc
Resistance - Initial (Ri) (Min) 5 mOhms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 14 A