MPTS1206L012
Meritek
Prodotto No:
MPTS1206L012
Produttore:
Meritek
Descrizione:
PTC RESET FUSE 48V 0.12A 1206
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 48V
Current - Hold (Ih) (Max) 120 mA
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.128" L x 0.065" W (3.25mm x 1.65mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 6.5 Ohms
Series MPTS
Type Polymeric
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.033" (0.85mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1.4 Ohms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 390 mA