MPTS1210L110
Meritek
Prodotto No:
MPTS1210L110
Descrizione:
PTC RESET FUSE 8V 1.1A 1210
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 8V
Current - Hold (Ih) (Max) 1.1 A
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.127" L x 0.102" W (3.22mm x 2.58mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 210 mOhms
Series MPTS
Type Polymeric
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 60 mOhms
Mfr Meritek
Current - Trip (It) 2.2 A