MPX186K305R
Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Prodotto No:
MPX186K305R
Descrizione:
CAP FILM 18UF 10% 305VAC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.791" (45.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings X2
Series MPX
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 305V
Mfr Cornell Dubilier / Illinois Capacitor
Capacitance 18 µF