MPXD1010VLU64
NXP USA Inc.
Prodotto No:
MPXD1010VLU64
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
176-LQFP (24x24)
Descrizione:
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176LQFP
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Core Processor e200z0h
Speed 64MHz
Operating Temperature -40°C ~ 105°C (TA)
Program Memory Type FLASH
RAM Size 48K x 8
Number of I/O 133
Peripherals DMA, LCD, POR, PWM, WDT
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 176-LQFP (24x24)
Oscillator Type Internal
EEPROM Size -
Series PX
Package / Case 176-LQFP
Core Size 32-Bit Single-Core
Mfr NXP USA Inc.
Connectivity CANbus, I²C, LINbus, SCI, SPI, UART/USART
Program Memory Size 1MB (1M x 8)
Data Converters A/D 16x10b
Package Tray
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 3V ~ 3.6V