MR062C103MAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MR062C103MAA
Descrizione:
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10000 pF