MR065E105ZAATR2
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MR065E105ZAATR2
Descrizione:
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature 10°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.290" (7.36mm)
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.290" L x 0.090" W (7.36mm x 2.28mm)
Temperature Coefficient Z5U
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF