MR085C335KAA
KYOCERA AVX
Prodotto No:
MR085C335KAA
Descrizione:
CAP CER 3.3UF 50V X7R RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.490" (12.44mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.490" L x 0.240" W (12.44mm x 6.09mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3.3 µF