MRC370V17R5
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
MRC370V17R5
Descrizione:
CAP FILM 17.5UF 6% 370VAC RADIAL
In magazzino : 24
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Motor Run
Height - Seated (Max) 3.950" (100.33mm)
Tolerance ±6%
Lead Spacing 0.810" (20.57mm)
Termination Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.160" L x 1.310" W (54.86mm x 33.27mm), Lip
Product Status Active
Ratings -
Series MRC
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC 370V
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 17.5 µF