Casa / TVS Diodes / MRT100KP260CA
minImg
MRT100KP260CA
MDE Semiconductor Inc
Prodotto No:
MRT100KP260CA
Pacchetto:
P600
Descrizione:
TVS DIODE BP 260VRWM 512.0VC
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 196A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 290.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 100000W (100kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series MRT100KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 512V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 260V