MS3100R28-22P
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
MS3100R28-22P
Produttore:
ITT Cannon, LLC
Descrizione:
CONN RCPT MALE 6P SILV SLDR CUP
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Receptacle, Male Pins
Features Backshell
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C