MS3106F28-22SW
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
MS3106F28-22SW
Produttore:
ITT Cannon, LLC
Descrizione:
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS
Guida per l'utente
Ingress Protection Environment Resistant
Voltage Rating 900VAC, 1250VDC
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A, 135A
Shell Size, MIL -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 28-22
Mfr ITT Cannon, LLC
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Cable Clamp, Coupling Nut
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C