MSC125V1020
NTE Electronics, Inc
Prodotto No:
MSC125V1020
Descrizione:
CAP ALUM 1020UF 125V RADIAL
Guida per l'utente
Polarization Bi-Polar
Operating Temperature -40°C ~ 65°C
Applications Motor Start
Height - Seated (Max) 4.380" (111.25mm)
Tolerance -
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.880" (22.35mm)
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 2.060" Dia (52.32mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series MSC
Package / Case Radial, Can
Mfr NTE Electronics, Inc
Capacitance 1020 µF