Casa / TVS Diodes / MSMBG2K3.3E3
minImg
MSMBG2K3.3E3
Microsemi Corporation
Prodotto No:
MSMBG2K3.3E3
Pacchetto:
SMBG (DO-215AA)
Descrizione:
TVS DIODE 3.3VWM 5.8VC SMBG
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 4.6V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 2000W (2kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package SMBG (DO-215AA)
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 5.8V
Package / Case DO-215AA, SMB Gull Wing
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 3.3V