MSP-1000-12
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
MSP-1000-12
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 12V 960W
In magazzino : 599
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -40°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, EAC
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 8.58" L x 4.13" W x 2.50" H (218.0mm x 105.0mm x 63.5mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 80 A
Series MSP-1000 (1000W)
Power (Watts) 960W
Type Enclosed
Efficiency 91.5%
Mfr MEAN WELL USA Inc.
Features Adjustable Output, PFC, Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC, 127 ~ 370 VDC