Casa / Memory / MT40A1G16KNR-062E:E
minImg
MT40A1G16KNR-062E:E
Micron Technology Inc.
Prodotto No:
MT40A1G16KNR-062E:E
Pacchetto:
96-FBGA (7.5x13.5)
Descrizione:
IC DRAM 16GBIT PARALLEL 96FBGA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Clock Frequency 1.6 GHz
Operating Temperature 0°C ~ 95°C (TC)
Memory Interface Parallel
Memory Organization 1G x 16
Mounting Type Surface Mount
Product Status Last Time Buy
Memory Type Volatile
Supplier Device Package 96-FBGA (7.5x13.5)
Series -
Write Cycle Time - Word, Page 15ns
Access Time 19 ns
Memory Size 16Gbit
Package / Case 96-TFBGA
Technology SDRAM - DDR4
Voltage - Supply 1.14V ~ 1.26V