MTB1-30PAL2-01
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
MTB1-30PAL2-01
Produttore:
ITT Cannon, LLC
Descrizione:
CONN HEADER R/A 30POS 1.27MM
Guida per l'utente
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Header
Style Board to Cable/Wire
Features Guide Pin
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 150°C