MTV1-24SCL1
ITT Cannon, LLC
Prodotto No:
MTV1-24SCL1
Produttore:
ITT Cannon, LLC
Descrizione:
CONN 24POS 0.05 GOLD SMD R/A
Guida per l'utente
Insulation Height -
Ingress Protection -
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps) 3A
Contact Type Female Socket
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Mfr ITT Cannon, LLC
Contact Material Copper Alloy
Connector Type -
Style Board to Cable/Wire
Features -
Pitch - Mating 0.050" (1.27mm)
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -55°C ~ 125°C