MV036F240M005
Vicor Corporation
Prodotto No:
MV036F240M005
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 24V 120W
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 50V
Voltage - Isolation 2.25 kV
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.28" L x 0.87" W x 0.26" H (32.5mm x 22.0mm x 6.7mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 5A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 26V
Series VI Chip® VTM®
Power (Watts) 120 W
Type Voltage Transformation Module
Package / Case Module
Efficiency 95%