MVA6.3VE103MM22TR
Chemi-Con
Prodotto No:
MVA6.3VE103MM22TR
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 10000UF 20% 6.3V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.846" (21.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.709" Dia (18.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 2 A @ 120 Hz
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 93mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MVA
Package / Case Radial, Can - SMD
Mfr Chemi-Con
Capacitance 10000 µF