MVH50VC221MK14TR
Chemi-Con
Prodotto No:
MVH50VC221MK14TR
Produttore:
Chemi-Con
Descrizione:
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD
Guida per l'utente
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm)
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.492" Dia (12.50mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 230mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series MVH
Package / Case Radial, Can - SMD
Ripple Current @ High Frequency 550 mA @ 100 kHz
Mfr Chemi-Con
Capacitance 220 µF