MW116KA2403F01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
MW116KA2403F01
Descrizione:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 90W
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 40°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications Medical
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 5.08" L x 3.05" W x 1.67" H (129.0mm x 77.0mm x 40.0mm)
Product Status Obsolete
Weight 0.813 lb (368.77 g)
Current - Output (Max) 3.75A
Series MW116 (60-90W)
Power (Watts) 90 W
No Load Power Consumption -
Region Utilized International
Cord Length 72" (1.83m)
Efficiency 89%
Voltage - Output 24V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 100 ~ 240 VAC