Casa / Fixed Inductors / MWSA0518S-100MT
minImg
MWSA0518S-100MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MWSA0518S-100MT
Descrizione:
FIXED IND 10UH 2.5A 155MOHM SMD
In magazzino : 1872
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 2.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.213" L x 0.205" W (5.40mm x 5.20mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 155mOhm Max
Inductance 10 µH