Casa / Fixed Inductors / MWSA0605S-8R2MT
minImg
MWSA0605S-8R2MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MWSA0605S-8R2MT
Descrizione:
FIXED IND 8.2UH 5.5A 48MOHM SMD
In magazzino : 985
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 48mOhm Max
Inductance 8.2 µH