Casa / Fixed Inductors / MWSA1205S-150MT
minImg
MWSA1205S-150MT
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MWSA1205S-150MT
Descrizione:
FIXED IND 15UH 8A 30 MOHM SMD
In magazzino : 500
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 10A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 30mOhm Max
Inductance 15 µH