Casa / Fixed Inductors / MWSD1005C1N8CTM01
minImg
MWSD1005C1N8CTM01
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MWSD1005C1N8CTM01
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED IND 1.8NH0.16OHM 460MA
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 10 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±0.2nH
Current Rating (Amps) 460 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 160mOhm Max
Inductance 1.8 nH
Series MWSD-C-M
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 6GHz