Casa / Fixed Inductors / MWSD1005C4N4STM81
minImg
MWSD1005C4N4STM81
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MWSD1005C4N4STM81
Descrizione:
FIXED IND 4.4NH 1.6A 52MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 MHz
Q @ Freq 34 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.026" (0.65mm)
Tolerance ±0.3nH
Current Rating (Amps) 1.6 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 52mOhm Max
Inductance 4.4 nH
Series MWSD-C-M
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 9.6GHz