Casa / Fixed Inductors / MWSD1005CP27NGSTF
minImg
MWSD1005CP27NGSTF
Shenzhen Sunlord Electronics Co., Ltd.
Prodotto No:
MWSD1005CP27NGSTF
Pacchetto:
0402
Descrizione:
FIXED IND 27NH 450A 330MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 250 MHz
Q @ Freq 27 @ 250MHz
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±2%
Current Rating (Amps) 450 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.043" L x 0.024" W (1.10mm x 0.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings -
DC Resistance (DCR) 330mOhm Max
Inductance 27 nH
Series MWSD-CP
Type Drum Core, Wirewound
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant 3.2GHz