Casa / TVS Diodes / MXLPLAD18KP10A
minImg
MXLPLAD18KP10A
Microchip Technology
Prodotto No:
MXLPLAD18KP10A
Pacchetto:
PLAD
Descrizione:
TVS DIODE 10VWM 17VC PLAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 1059A (1.059kA)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Product Status Active
Supplier Device Package PLAD
Series Military, MIL-PRF-19500
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V