Casa / TVS Diodes / MXLPLAD18KP36CA
minImg
MXLPLAD18KP36CA
Microchip Technology
Prodotto No:
MXLPLAD18KP36CA
Descrizione:
TVS DIODE 36VWM 58.1VC PLAD
Guida per l'utente
Bidirectional Channels 1
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 310A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 40V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 18000W (18kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 58.1V
Package / Case Nonstandard SMD
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V