Casa / Oscillators / MXO45HST-2C-5M376400
minImg
MXO45HST-2C-5M376400
CTS-Frequency Controls
Prodotto No:
MXO45HST-2C-5M376400
Descrizione:
XTAL OSC XO 5.3764MHZ HCMOS TH
Guida per l'utente
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) 10µA
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.240" (6.10mm)
Frequency Stability ±100ppm
Current - Supply (Max) 26mA
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MXO45HXT
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 8-DIP, 4 Leads (Half Size, Metal Can)
Voltage - Supply 5V
Output HCMOS, TTL
Mfr CTS-Frequency Controls
Base Resonator Crystal
Frequency 5.3764 MHz