Casa / Crystals / MXT26FC32K768
minImg
MXT26FC32K768
Meritek
Prodotto No:
MXT26FC32K768
Produttore:
Meritek
Descrizione:
CRYSTAL 32.768KHZ 6PF SMD
Guida per l'utente
Load Capacitance 6pF
Frequency Tolerance ±20ppm
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm)
Frequency Stability -
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 90 kOhms
Ratings -
Series MXT2
Type kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Meritek
Frequency 32.768 kHz