N74F161AD,623
NXP USA Inc.
Prodotto No:
N74F161AD,623
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
16-SO
Descrizione:
IC BINARY COUNTER 4-BIT 16SO
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Number of Bits per Element 4
Count Rate 130 MHz
Logic Type Binary Counter
Trigger Type Positive Edge
Mounting Type Surface Mount
Direction Up
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 16-SO
Series 74F
Package / Case 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Voltage - Supply 4.5 V ~ 5.5 V