Casa / Latches / N74F373D,602
minImg
N74F373D,602
NXP USA Inc.
Prodotto No:
N74F373D,602
Produttore:
NXP USA Inc.
Pacchetto:
20-SO
Descrizione:
IC D-TYPE TRANSP SGL 8:8 20SO
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Tri-State
Logic Type D-Type Transparent Latch
Independent Circuits 1
Circuit 8:8
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 20-SO
Series 74F
Package / Case 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply 4.5V ~ 5.5V
Mfr NXP USA Inc.
Delay Time - Propagation 2ns
Package Tube
Current - Output High, Low 3mA, 24mA