NCP1010AP130G
onsemi
Prodotto No:
NCP1010AP130G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
7-PDIP
Descrizione:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown 700V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 7-PDIP
Internal Switch(s) Yes
Control Features -
Series -
Power (Watts) 19 W
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Over Voltage
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 130kHz
Mfr onsemi
Duty Cycle 67%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 8.5V ~ 10V