NCP1054P100G
onsemi
Prodotto No:
NCP1054P100G
Pacchetto:
7-PDIP
Descrizione:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown 700V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 7-PDIP
Internal Switch(s) Yes
Control Features -
Series -
Power (Watts) 40 W
Fault Protection Current Limiting, Open Loop, Over Load, Over Temperature
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 100kHz
Voltage - Start Up 8.5 V
Mfr onsemi
Duty Cycle 77%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 7.5V ~ 10V