NCP1216AD100R2
onsemi
Prodotto No:
NCP1216AD100R2
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 150°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Breakdown -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Internal Switch(s) No
Control Features -
Series -
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Frequency - Switching 100kHz
Mfr onsemi
Duty Cycle 46.5%
Output Isolation Isolated
Package Tape & Reel (TR)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10V ~ 16V