NCP1216P133G
onsemi
Prodotto No:
NCP1216P133G
Pacchetto:
7-PDIP
Descrizione:
IC OFFLINE SWITCH FLYBACK 7DIP
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 150°C (TJ)
Topology Flyback
Mounting Type Through Hole
Voltage - Breakdown -
Product Status Active
Supplier Device Package 7-PDIP
Internal Switch(s) No
Control Features -
Series -
Fault Protection Over Load, Over Temperature, Short Circuit
Package / Case 8-DIP (0.300", 7.62mm), 7 Leads
Frequency - Switching 133kHz
Mfr onsemi
Duty Cycle 75%
Output Isolation Isolated
Package Tube
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) 10V ~ 16V