NCP1530DM27R2
onsemi
Prodotto No:
NCP1530DM27R2
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC REG BUCK 2.7V 600MA MICRO8
Guida per l'utente
Operating Temperature 0°C ~ 85°C (TA)
Synchronous Rectifier No
Voltage - Input (Max) 5V
Output Type Fixed
Current - Output 600mA
Output Configuration Positive
Topology Buck
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-MSOP
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3.7V
Series -
Function Step-Down
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Frequency - Switching 600kHz
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.7V