NCP160AFCT250T2G
onsemi
Prodotto No:
NCP160AFCT250T2G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
4-WLCSP (0.64x0.64)
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 250MA 4WLCSP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 23 µA
PSRR 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 250mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 4-WLCSP (0.64x0.64)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.175V @ 250mA