NCP161AFCT450T2G
onsemi
Prodotto No:
NCP161AFCT450T2G
Descrizione:
IC REG LINEAR 4.5V 450MA 4WLCSP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 23 µA
PSRR 91dB ~ 48dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 450mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.5V
Voltage Dropout (Max) 0.21V @ 450mA