NCP167AFCT295T2G
onsemi
Prodotto No:
NCP167AFCT295T2G
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.95V 700MA 4WLCSP
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 18 µA
PSRR 83dB ~ 63dB (100Hz ~ 100kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 700mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Package / Case 4-XFBGA, WLCSP
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.95V