NCP565D2T12R4
onsemi
Prodotto No:
NCP565D2T12R4
Pacchetto:
D2PAK-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 1.5A D2PAK
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 3 mA
PSRR 85dB ~ 75db (120Hz ~ 1kHz)
Voltage - Input (Max) 9V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V