NCP702MX18TCG
onsemi
Prodotto No:
NCP702MX18TCG
Pacchetto:
6-XDFN (1.5x1.5)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 200MA 6XDFN
In magazzino : 435
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 16 µA
PSRR -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-XDFN (1.5x1.5)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-XFDFN
Protection Features Over Current, Over Temperature, Soft Start, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V