NCS12D1205C
Murata Power Solutions Inc.
Prodotto No:
NCS12D1205C
Descrizione:
DC DC CONVERTER +/-5V 12W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -5V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.26" L x 0.79" W x 0.41" H (32.0mm x 20.0mm x 10.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 1.2A, 1.2A
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Series NCS12 (12W)
Power (Watts) 12 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 81.5%