NCV571MN12TBG
onsemi
Prodotto No:
NCV571MN12TBG
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
6-DFN (2x2.2)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 6DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 1 µA
Voltage - Input (Max) 12V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 8 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2.2)
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 10mA