NCV8502D100R2G
onsemi
Prodotto No:
NCV8502D100R2G
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC REG LINEAR 10V 150MA 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 19 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Enable, Reset
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 150mA