NCV8506D2T25G
onsemi
Prodotto No:
NCV8506D2T25G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
D2PAK-7
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 400MA D2PAK-7
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
Voltage - Input (Max) 45V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 45 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D2PAK-7
Control Features Reset
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case TO-263-8, D²Pak (7 Leads + Tab), TO-263CA
Protection Features Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V