NCV8570MN275R2G
onsemi
Prodotto No:
NCV8570MN275R2G
Pacchetto:
6-DFN (2x2.2)
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.75V 200MA 6DFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Quiescent (Iq) 90 µA
Voltage - Input (Max) 5.5V
PSRR 80dB ~ 65dB (120Hz ~ 10kHz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 200mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 220 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DFN (2x2.2)
Control Features Enable
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.75V
Voltage Dropout (Max) 0.205V @ 200mA