NCV86603BD33R2G
onsemi
Prodotto No:
NCV86603BD33R2G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
8-SOIC
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA 8SOIC
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Current - Quiescent (Iq) 30 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 40 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 8-SOIC
Control Features Reset
Series Automotive, AEC-Q100
Package / Case 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr onsemi
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V